Doradztwo Podatkowe i Księgowość

Kariera

BRANŻE

Branża spożywcza

Branża FCMG musi się mierzyć z wieloma wyzwaniami na gruncie podatkowo-księgowym. Ciągłe zmiany stawek podatku VAT na produkty spożywcze oraz ich prawidłowa kwalifikacja przysparzają wielu problemów w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Spory z organami podatkowymi oraz kontrole podatku VAT, związane z wyłudzeniami karuzelowymi, wywołują dodatkowe problemy.

Różnorodność prowadzonej działalności gospodarczej i konieczność mierzenia się z wieloma nietypowymi sytuacjami powodują, że szybkie podejmowanie właściwych decyzji jest kluczowe dla zagwarantowania bezpieczeństwa podatkowego dla firmy z branży spożywczej.

Co obejmuje nasza oferta  

Jeżeli prowadzą Państwo działalność w branży spożywczej, bez względu na zajmowane miejsce w łańcuchu dostaw, jesteśmy w stanie skutecznie rozwiązać wątpliwości pojawiające się zarówno na gruncie podatku VAT, jak i podatku dochodowego.

Skomplikowane umowy dystrybucyjne, opodatkowanie transakcji łańcuchowych, rabaty korporacyjne i pośrednie, opodatkowanie działań marketingowych, przygotowanie do kontroli podatkowej – to tylko niektóre z zagadnień, w rozwiązaniu których możemy pomóc w ramach oferowanych przez nas usług.