Doradztwo Podatkowe i Księgowość

Kariera

BRANŻE

Branże ryzykowne podatkowo

Podatnicy działający w tzw. branżach wrażliwych są szczególnie narażeni na kontrole podatkowe i skarbowe z uwagi na to, że działalność w tych dziedzinach cieszy się dużym zainteresowaniem u nieuczciwych podatników. Z pewnością można zaliczyć do nich branże: paliwową, stalową, obrotu złomem, elektroniczną, metali szlachetnych, budowlaną oraz handlu produktami spożywczymi 

Jak bronić się przed wyłudzeniami

Przedsiębiorcy działający w branżach wrażliwych powinni szczególnie zwracać uwagę na swoich kontrahentów oraz wypracować pewne standardy ich weryfikacji i autoryzacji. Powinni również monitorować zmiany w zakresie przepisów podatkowych, bowiem ustawodawca regularnie wprowadza nowe mechanizmy, które mają przeciwdziałać wyłudzeniom podatku VAT. Wspomnieć tu należy chociażby o planowanych zmianach wprowadzających centralny rejestr faktur czy już wprowadzoną instytucję tzw. split paymentu.

Wskazane jest również, by przedsiębiorcy przeprowadzali okresowe kontrole wewnętrzne – przeglądy podatkowe.

Dzięki naszemu ponad 20-letniemu już doświadczeniu w obsłudze sporów podatkowych wiemy, na jakich obszarach należy się skupić, gdzie najczęściej podatnicy popełniają błędy
i w jaki sposób uczciwy podatnicy są wciągani w różnego rodzaju tzw. karuzele podatkowe. Chcemy się dzielić tym doświadczeniem z Państwem, aby mogli Państwo uniknąć długotrwałych kontroli i powstania zaległości podatkowych.     

Jak możemy pomóc

Dla firm operujących w branżach ryzykownych podatkowo przygotowaliśmy dedykowane usługi, które obejmują: wstępną diagnozę, opracowanie procedur weryfikacji kontrahentów, informowanie o zmianach podatkowych oraz pogłębiony, wewnętrzny przegląd.