Tax consultancy and accounting

USŁUGI

International taxes

Podatki międzynarodowe to kluczowe pojęcie dla firm prowadzących działalność poza granicami Polski. W obecnych czasach nie warto szukać łatwych i szybkich optymalizacji – elektroniczna kontrola i wymiana informacji pomiędzy krajami może szybko doprowadzić do sytuacji, że podatek zamiast w jednym kraju, zostanie zapłacony w dwóch, bez możliwości zastosowania żadnych ulg. Sposobem na uniknięcie takiego niekorzystnego efektu podatkowego jest planowanie transakcji z udziałem doradcy podatkowego.

W zakresie podatków międzynarodowych pojawia się szereg zagadnień takich jak ustalenie centrum ośrodka życiowego (interesów życiowych), uwzględnienie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, określenie długości pobytu (kryterium 183 dni), czy pozyskiwanie certyfikatów rezydencji.

Nasza firma świadczy usługi doradcze w zakresie zagadnień dotyczących podatków dla firm prowadzących działalność międzynarodową. Pomagamy firmom uniknąć podwójnego opodatkowania, przygotowujemy opinię podatkową dotyczącą wszelkich zagadnień związanych z międzynarodowym prawem podatkowym, w znacznej mierze redukujemy obciążenia podatkowe, co prowadzi do poprawienia wyniku finansowego firmy.

Współpraca z Małopolskim Instytutem Studiów Podatkowych to bezpieczeństwo i kontrola podatkowa jednocześnie.  Oferujemy usługi, których efektem są rzeczywiste oszczędności podatkowe lub minimalizacja ryzyka podatkowego związanego z prowadzeniem działalności międzynarodowej.