News

19.01.2021

Czy każdy lekarz kontraktowy lub stomatolog może płacić jedynie 1824,00 zł podatku dochodowego miesięcznie? (en translation)

Ostatni moment na możliwość skorzystania przez lekarzy z karty podatkowej!!! Z dniem 1 stycznia 2021 roku została zmieniona definicja wolnego zawodu w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez

read more >>
30.12.2020

NOWOŚĆ! Tarcza PFR – potwierdzenie pełnomocnictw przesunięte do 31 stycznia 2021 (en translation)

Przypominamy, że obowiązkiem beneficjenta programu rządowego „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm” („Program”) jest dostarczenie do 31 stycznia 2021 r. dokumentów potwierdzających, że

read more >>
27.12.2020

Spółki komandytowe opodatkowane CIT – poradnik cz. 2 (en translation)

Poniżej prezentujemy kolejne ważne informacje odnośnie zmian od 1.1.2021 dotyczących opodatkowania CIT spółek komandytowych. Niewpłacone zyski z lat ubiegłych (do 31.12.2021 albo po decyzji o przesunięciu do końca kwietnia 2021 r.)

read more >>
Read All >>

Co robimy

 • Samochody w twojej Firmie – nowe przepisy, nowe problemy, nowe ryzyka.

  Nowe przepisy dotyczące rozliczania użytku samochodów służbowych do celów prywatnych to dobra okazja żeby uregulować w Twojej firmie ostatecznie tą kwestię. Rozliczenia samochodów firmowych od lat budzą zainteresowanie wśród organów skarbowych, a brak precyzyjnego ustalenia polityki Firmy w tym zakresie niesie z sobą ryzyka na gruncie podatków dochodowych i podatku VAT. Pomagamy sporządzić odpowiednie regulaminy i procedury aby nie narazić się na problemy z organem podatkowym.

 • Problemy z przedłużającą się kontrolą ?

  Ile może trwać kontrola podatkowa? Jak długo organy podatkowe mogą przetrzymywać zwrot podatku VAT? Jakich informacji mogą żądać od podatnika ? Czy trzeba wydać organom oryginały dokumentów księgowych? Na te pytania pomożemy Ci znaleźć odpowiedz, służymy pomocą w trakcie kontroli podatkowych i sporów sądowych z fiskusem. Dzięki współpracy, z nami możesz zając się prowadzeniem biznesu a nie przesiadywaniem w urzędzie skarbowym.

 • Jak nie paść ofiarą oszusta podatkowego i zachować prawo do odliczenia podatku VAT- weryfikacja kontrahenta.

  Trwa kampania MF wymierzona przeciwko oszustom wyłudzającym zwroty podatku VAT. Niestety bardzo często ofiarami takiej polityki padają uczciwi podatnicy, którzy nieświadomie zostali wykorzystani dla uwiarygodnienia transakcji. Pomagamy sprawdzić czy w Twojej firmie występuje ryzyko utraty prawa do odliczenia podatku VAT i zaliczenia w koszty podatkowe części wydatków. Pomożemy przygotować się na kontrolę podatkową i podpowiemy jak zweryfikować swoich kontrahentów.

 • Działasz jako spółka osobowa – przygotuj się na kontrolę umowy Spółki

  Nowe przepisy wprowadzone od 1 stycznia 2015 r. przewidują obowiązek posiadania dokumentacji cen transferowych dla samej umowy spółki osobowej jeśli wartość wkładów do spółki przekracza 50 tyś Euro. Organy będę zatem sprawdzać czy rynkowo ustalono stosunek udziału w zysku i stracie każdego wspólnika do poziomu odpowiedzialności majątkowej i wniesionych wkładów. Szczególnie narażone na kontrolę są spółki zoo spółki komandytowe (tzw. hybrydowe). Sprawdz czy powyższy obowiązek dotyczy twojej spółki.

 • Rachunkowość zarządcza

  Nie bez przyczyny zwana również rachunkowością managerską. Jako osoba zarządzająca przedsiębiorstwem potrzebujesz analizy dostosowanej ściśle do Twojej firmy? Potrzebujesz danych, które wspomogą Cię w podejmowaniu optymalnych decyzji strategicznych, taktycznych czy operacyjnych? Nasz zespół, składający się z biegłych rewidentów i doświadczonych księgowych, potrafi skutecznie pomóc. Z nami zmniejszysz stopień ryzyka, wprowadzisz efektywną kontrolę wewnętrzną i zapewnisz sprawną komunikację między działami.

 • Księgowość on-line

  Potrzebujesz:

  • bieżącego dostępu do danych swojej firmy z dowolnego miejsca?
  • stałego monitoringu zobowiązań publicznoprawnych Twojej firmy?
  • narzędzi do kontroli należności?
  Cenisz swój czas i wygodę? Nasza propozycja księgowości on-line jest kierowana właśnie do Ciebie.

 • Organizacja działów księgowych

  • Przejmujesz księgowość z firmy zewnętrznej i jesteś na etapie tworzenia działu księgowego w swoim przedsiębiorstwie?
  • Zależy Ci na zwiększeniu efektywności służb finansowo-księgowych w Twojej firmie?
  • Wdrażasz budżetowanie i rachunkowość zarządczą w swojej organizacji?
  Nasi specjaliści, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie organizacji działów księgowych, wspomogą i doradzą na każdym etapie prac.

 • Nadzór nad księgowością

  Jeżeli w Twojej firmie funkcjonuje dział finansowo-księgowy, a zależy Ci na bezpieczeństwie, podwójnej kontroli czy wsparciu merytorycznym, nasi specjaliści służą pomocą. Starannie wyselekcjowana i oddelegowana do Państwa dyspozycji osoba może bieżąco weryfikować pracę zespołu księgowego bądź czasowo zastąpić głównego księgowego na wypadek jego dłuższej nieobecności.

 • Wskażemy możliwości finansowania Twojego pomysłu

  Szukasz możliwości finansowania swojego przedsięwzięcia? Nie wiesz gdzie znaleźć odpowiednie źródło informacji? Nie wiesz skąd pozyskać środki zewnętrzne? Nie wiesz gdzie zweryfikować swój pomysł pod kątem dotacji? Na te i szereg innych pytań udzielimy Ci odpowiedzi. Bezpłatnie wskażemy możliwości jakie stoją przed Tobą. Umów się już dzisiaj na bezpłatne spotkanie z naszym specjalistą w zakresie pozyskiwania dotacji. Pomożemy Ci wybrać najlepszą możliwą ścieżkę działania.

 • Oferujemy kompleksową usługę. Od pomysłu do realizacji

  Jeśli masz pomysł ale nie wiesz czy i jakie środki możesz pozyskać na jego realizację. Jeśli uważasz, że Twój pomysł jest czymś unikalnym i wyjątkowym, ale nie masz wystarczających środków na jego sfinansowanie. Jeśli tak jest to zapraszamy do kontaktu. Doradzimy Ci nie tylko jak skutecznie dopasować Twój pomysł do wymagań konkursowych, ale również pomożemy pozyskać dotację na to przedsięwzięcie w oparciu o najefektywniejsze istniejące rozwiązania. Następnie pomożemy Ci poprawnie zrealizować inwestycję i rozliczyć całość projektu tak, aby otrzymać refundację środków. Działamy zgodnie z zasadą, iż pozyskanie dotacji nie kończy się w momencie ogłoszenia wyniki konkursu.