Doradztwo Podatkowe i Księgowość

Kariera

USŁUGI

Podatki bezpośrednie: CIT, PIT, a także podatki od nieruchomości i środków transportowych oraz ZUS

Przepisy dotyczące podatków bezpośrednich zmieniają się bardzo często. W MISP nieustannie analizujemy wprowadzane zmiany, śledzimy bieżące praktyki organów podatkowych oraz sądów administracyjnych.

CIT
Oferujemy bezpieczne podejście do rozliczeń CIT, zwłaszcza w związku z obowiązującą od lipca 2016 r. klauzulą unikania opodatkowania (tzw. klauzula GAAR). Dbamy o właściwe dokumentowanie transakcji, małe klauzule abuzywne. Doradzamy w zakresie optymalizacji obciążeń podatkowych, by poprawić płynność finansową podatnika. Pomagamy również wdrożyć estoński CIT i zabezpieczyć się przed podatkiem minimalnym oraz podatkiem od ukrytej dywidendy. 

PIT i ZUS
Zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie dla firmy mają rozliczenia podatkowe. Doradzamy, jak prawidłowo wyliczyć podatek dochodowy, szczególnie w sytuacjach budzących wątpliwości, i uniknąć ryzyka podatkowego. Zdobyliśmy wieloletnie doświadczenie z licznych kontroli US, ZUS i PIP w tym zakresie – umowy zlecenia, umowy o dzieło, umowy o pracę, świadczenia pozapłacowe nie mają dla nas tajemnic. Pomagamy wdrożyć zmiany wprowadzone tzw. Polskim Ładem. 

Flota – podatek od środków transportowych
Wiemy, że regulacje dotyczące zasad rozliczania wydatków związanych z pojazdami zmieniają się wyjątkowo często, tak jak i sposób interpretacji tych przepisów. Bazując na doświadczeniu, opracowaliśmy kompleksowe procedury dotyczące użytkowania samochodów. Usługa obejmuje opracowanie od podstaw polityki dotyczącej pojazdów w firmie z uwzględnieniem Państwa potrzeb i specyfiki działalności. Przygotujemy również wzory ewentualnych dokumentów, które są niezbędne do wprowadzenia polityki flotowej.
Dodatkowo w ramach zlecenia możemy złożyć wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, by poznać stanowisko organu co do prawidłowości przyjętych rozwiązań.