Tax consultancy and accounting

Myślisz o założeniu Spółki ale nie wiesz jaką formę działaności wybrać? (en translation)

20-01-2021

Założenie firmy to poważana decyzja dla każdej osoby, która się na to decyduje. Bardzo duża ilość obowiązków prawnych i podatkowych nałożonych na przedsiębiorców powoduje, że łatwo któryś z nich przeoczyć a to może spowodować poważne sankcje. Zwłaszcza w początkowym okresie działalności kiedy nie jesteśmy obeznani z tymi obowiązkami mogą pojawić się błędy.

Aby przebrnąć przez cały proces począwszy od wyboru odpowiedniej formy działalności, zarejestrowania firmy, i rozpoczęcia działalności niezbędna jest pomoc osób doświadczonych, znających wszystkie niuanse  i obowiązki. Dylematy i pytania przed którymi stoi każda nowa firma to m.in. jaką formę prawną wybrać (a jest z czego wybierać: działalności jednoosobowa, spółka jawna partnerska, komandytowa zwykła i hybrydowa, spółka z  o.o. w tym jednoosobowa, spółka cywilna), czy stać się podatnikiem VAT czy korzystać ze zwolnienia z tego podatku VAT, czy i kiedy trzeba posiadać kasę fiskalną, czy RODO powinno być wprowadzone, co to są JPKi i kto je wysyła, czym jest system STIRR, co to jest Biała lista podatników i system podzielonej płatności.

Znamy odpowiedz na te wszystkie pytania i potrafimy doradzić jak najbardziej wygodnie ukształtować twoją firmę.

Na początku działalności każdy zwraca uwagę na koszty. Doskonale to rozumiemy dlatego w początkowym okresie współpracy z nami oferujemy bardzo preferencyjne zasady wynagrodzenia za nasze usługi. Naszym celem jest to aby każdy przedsiębiorca czuł się z nami bezpiecznie i pewnie.

Pamiętajmy, że polskie przepisy rachunkowe i podatkowe należą do jednych z najsurowszych w Europie. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia Małopolskiego Instytutu Studiów Podatkowych. Sprawnie i rzetelnie przeprowadzimy proces rejestracji Twojej Spółki. Możesz nam zaufać.